Έχουν θεματάκια στην άμυνα οι “παρτενοπέι

Δύο καλοπληρωμένα σημεία έβγαλα από την σημερινή αγωνιστική της Sεριε Α

Την Παρασκευή η στήλη δικαιώθηκε στο 100% με το διπλό της Ράγιο στο ¨Κορνεγιά¨ κόντρα στην Εσπανιόλ.

Σήμερα θα ασχοληθούμε με δύο καλοπληρωμένα σημεία από την αγαπημένη μας Serie A.

Νάπολι – Μόντσα: Η Νάπολι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κέρδισε με το εμφατικό (2-5) στο «Μπεντεγκόντι» την Βερόνα. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι επιθετικά πετάει φωτιές με την μαγική τριπλέτα των  Λοσάνο, Οσίμχεν και Κβαρατσκέλια αμυντικά όμως έχει θεματάκια. Η Μόντσα δεν έδειξε έτοιμη στην πρεμιέρα και  γνώρισε εντός έδρας ήττα με (1-2) από την Τορίνο. Εκτιμώ πως οι Μόντσα θα βρει ένα γκολ ή με τον παικταρά Καπράρι ή με τον ” πρώην” Πετάνια.

Kρατάω το g/g + over 3,5 σε απόδοση 2,80.

Μπολόνια – Βερόνα: Οι ” Ροσομπλού” στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος γνώρισαν εκτός έδρας ήττα στο «Ολίμπικο» από τη Λάτσιο με (1-2), η ομάδα του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς βρέθηκε με παίκτη παραπάνω στο 6ο λεπτό λόγω αποβολής του τερματοφύλακα της Λάτσιο πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 38ο λεπτό, στο φινάλε του ημιχρόνου όμως ο στόπερ Σουμαόρο αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και εκεί γύρισε το παιχνίδι. Η Βερόνα στο «Μπεντεγκόντι» γνώρισε ήττα – συντριβή από τη Νάπολι με (2-5) και για ακόμα μια αναμέτρηση φάνηκε πως αντιμετωπίζει αρκετά προβλήματα, επίσης έχουν αποχωρήσει από την ομάδα οι καλύτεροι επιθετικοί με τον κόουτς Καζέρτα να παίζει το κεφάλι του σε κάθε ματς.

Ποντάρω στον άσο των ” Ροσομπλού” σε απόδοση 2,20.

Νάπολι - Μόντσα Serie A21/08/22 19:30 g/g + over 3,5 2.80
Μπολόνια - Βερόνα Serie A21/08/22 21:45 1 2.20