Ρίσκο με δύο ισοπαλίες

Δύο καλοπληρωμένες ισοπαλίες θα κρατήσω από τα σημερινά παιχνίδια της Super League 1

Η στήλη θα ασχοληθεί σήμερα με δύο πιθανές ισοπαλίες από την Super League 1.

Λαμία – ΟΦΗ: Η Λαμία μέσα σε μια εβδομάδα έδωσε τρία συνεχόμενα παιχνίδια με τον Άρη και δεν δέχτηκε γκολ. Την περασμένη Τετάρτη πήρε μια μεγάλη και ιστορική πρόκριση επί του Άρη με (1-0) στην παράταση, (0-0) η κανονική διάρκεια του αγώνα. Από την άλλη πλευρά ο ΟΦΗ με την είσοδο του 2022 τρέχει ένα αρνητικό σερί (1-1-3) που τον έβγαλε εκτός 6αδας. Η Λαμία την περασμένη Τετάρτη έπαιξε 120 λεπτά σε ένα παιχνίδι που ήταν απαιτητικό. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου θα έχει σαν πρώτο στόχο στο παιχνίδι να μην ηττηθεί. Ο ΟΦΗ μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα θέλει να επιστρέψει στις νίκες. Εκτιμώ πως θα είναι ένα κλειστό παιχνίδι.

Και θα ποντάρω στην ισοπαλία σε απόδοση 2,95.

Ιωνικός – Ατρόμητος: Ο Ιωνικός ήταν ανταγωνιστικός κόντρα στον Παναθηναϊκό και η ήττα με (0-1 εντός έδρας) τον αδικεί καθώς θα μπορούσε να πάρει κάτι παραπάνω από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ο Ατρόμητος γνώρισε εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ με (0-2) χωρίς να κάνει κάποια σημαντική ευκαιρία κόντρα στην Ένωση. Την προηγουμένη αγωνιστική απέσπασε ισοπαλία με (1-1 εκτός έδρας) κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα στο ντεμπούτο του Κόλμαν στον πάγκο της ομάδας του Περιστερίου. Ο Ιωνικός είναι μια σφιχτή ομάδα που δέχεται δύσκολα φάσεις και δύσκολα μπορεί να σημειώσει γκολ. Ο Ατρόμητος παρουσιάζει πολλά προβλήματα στο μεσοαμυντικό κομμάτι, ενώ επιθετικά σκοράρει δύσκολα. Το παιχνίδι είναι ένα ντέρμπι από τα παλιά, εκτιμώ και σε αυτή την αναμέτρηση πως και οι δύο ομάδες θα έχουν σαν στόχο την αποφυγή της ήττας.

Οπότε και σε αυτή την αναμέτρηση θα κρατήσω την ισοπαλία σε απόδοση 3,10.

Λαμία - ΟΦΗ Super League29/01/22 15:00 Χ 2.95 2-1
Ιωνικός - Ατρόμητος Super League29/01/22 17:15 Χ 3.10 2-1