Θα μιλήσει η έδρα στο Θεσσαλικό ντέρμπι

Δύο επιλογές από τη Super Lleague 2 κράτησα για σήμερα

Ο άσος combo της Καλαμάτας βγήκε, Το 2/2  δεν έγινε καθώς δεχτήκαμε γκολ μαχαίρια στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Λεβαδειακό και δεν πέρασε το (χ2) του Αιγάλεω που έχασε τα «άχαστα» για να πάρει ακόμα και τη νίκη μέσα στην ¨kobotis sports Arena¨ Αυτά με τα χθες πάμε να δούμε τα σημερινά…

Αναγέννηση Καρδίτσας – Τρίκαλα: Την 2η ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η Αναγέννηση την περασμένη αγωνιστική από τον ΠΑΟΚ Β΄ με (1-2 εκτός έδρας).  Σε πέντε αγώνες έχει απολογισμό (3-0-2), η ΑΣΑ εντός έδρας έχει κάνει το απόλυτο καθώς έχει ρεκόρ (3-0-0). Τα Τρίκαλα την περασμένη αγωνιστική πέτυχαν την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου με (2-0 εντός έδρας), ενώ μεσοβδόμαδα απέσπασαν εντός έδρας ισοπαλία με (0-0) από τον Ολυμπιακό Β΄ σε εξ΄ αναβολής παιχνίδι. Η αναμέτρηση είναι είναι ένα  γειτονικό ντέρμπι που θα έχει πάθος δύναμη και θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Η ΑΣΑ έχει το προβάδισμα λόγω έδρας και ποιοτικότερης ομάδας. ο άσος στο (1,45)  δεν είναι του γούστου μου. Περιμένω ένα παιχνίδι που θα κριθεί στο (1-0 ή 2-0) και για να ανεβάσω την απόδοση

Θα κρατήσω τον 1+ under 2,5 σε απόδοση 2,65.

Ηρακλής – Ολυμπιακός Β΄: Μετά από 5 σερί ισοπαλίες ο Ηρακλής πέτυχε την περασμένη Κυριακή την πρώτη του νίκη επί του Απόλλωνα Λάρισας με (1-0 εκτός έδρας). Ο Ολυμπιακός Β΄ σε 6 αγώνες έχει απολογισμό (3-2-0). Μεσοβδόμαδα η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα στο εξ΄ αναβολής παιχνίδι με τα Τρίκαλα έμεινε στο (0-0 εκτός έδρας). Την περασμένη Κυριακή κέρδισε δύσκολα τον Πανσερραϊκό με (2-1 εντός έδρας). Ο Ηρακλής παίζει πολύ καλό ποδόσφαιρο αλλά δεν έχει το εύκολο γκολ, από την άλλη πλευρά οι μικροί «ερυθρόλευκοι» είναι από τις ποιοτικότερες ομάδες της κατηγορίας. Ο Ηρακλής είναι σε καλό μομέντουμ και θα του δώσω ένα μικρό προβάδισμα.

Κρατάω το (1Χ Δ.Ε.) σε απόδοση 2,15.

Αναγέννηση Καρδίτσας - Τρίκαλα Super League 212/12/21 14:45 1 + under 2,5 2.65 4-2
Ηρακλής - Ολυμπιακός Β΄ Super League 212/12/21 14:45 (1Χ Δ.Ε.) 2.15 0-0