Να εκμεταλλευτεί την έδρα του θέλει ο Αλμωπός

Δεύτερη επιλογή για σήμερα αυτή τη φορά από την Football League.

Στο Δημοτικό Στάδιο Αριδαίας ο Αλμωπός υποδέχεται τον Θεσπρωτό, η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη γνώρισε την ήττα με 3-0 εκτός έδρας από τον Πανσερραϊκό στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε καλά κόντρα στα «λιοντάρια» στο δεύτερο μέρος μπήκε μουδιασμένα δέχτηκε το γκολ στο 48΄λεπτό μετά το 1-0 ο Αλμωπός πήρε τα ηνία του αγώνα έχασε τρεις σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει και να φέρει τούμπα το παιχνίδι.

Ότι δεν κατάφερε όμως ο Αλμωπός το πέτυχε ο Πανσερραϊκός βρίσκοντας δύο γκολ φτάνοντας στη νίκη. Ο Θεσπρωτός πήρε μια σημαντική νίκη εντός έδρας με 1-0 κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου. Η ομάδα του Ρότσα στο πρώτο ημίχρονο έχει παθητικό ρόλο στο παιχνίδι, στο δεύτερο μέρος μπήκε μεταμορφωμένη και κατάφερε να βρει το γκολ και να πάρει μια μεγάλη νίκη.

Παιχνίδι μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων, ο Αλμωπός για να παραμείνει στην κατηγορία πρέπει να εκμεταλλευτεί την έδρα του και παιχνίδια με ομάδες που είναι στα μετρά πρέπει να τα κερδίσει.

Αλμωπός Αριδαίας - Θεσπρωτός Football League28/04/21 15:00 1 2.2 0-0