Αν χάσει - χάνεται ο Ολυμπιακός Βόλου

Δύο καλοπληρωμένες επιλογές ξεχώρισα από τη Super League 2

Έναν άσο και ένα g/g κράτησα από τα παιχνίδια της Κυριακής στη Super League 2.

Στην Νεάπολη του Βόλου ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται σε ένα παιχνίδι “τελικό” και για τις δύο ομάδες την ουραγό Καβαλά. Η ομάδα του Τίμου Καβακά προέρχεται από εκτός έδρας ήττα κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου με (0-1) στο εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 21η αγωνιστική. Την περασμένη Κυριακή δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη μέσα στην Ηγουμενίτσα κόντρα στον Θεσπρωτό (1-1), καθώς δέχτηκε την ισοφάριση στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων. Το Σάββατο το μεσημέρι και πριν από την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό Βόλου η Καβαλά έμεινε χωρίς προπονητή, καθώς λύθηκε η συνεργασία της με τον Γερμανό τεχνικό Αλεξάντερ Νούρι. Στο αυριανό παιχνίδι θα κάτσει στον πάγκο ο Γιάννης Αγγελίδης. Οι «Αργοναύτες» την περασμένη αγωνιστική γνώρισαν εντός έδρας ήττα από την Νίκη Βόλου με (0-2), με τον στόχο της παραμονής να είναι πλέον πολύ δύσκολος. Ο Ολυμπιακός Βόλου έχει καλύτερη ομάδα και με «όπλο» την έδρα του εκτιμώ πως θα πάρει τη νίκη.

Κρατάω τον άσο σε απόδοση 2,55.

Στην Καλλιθέα διεξάγεται ένα μίνι «αθηναϊκό» ντέρμπι με την τοπική ομάδα να φιλοξένει την Κηφισιά. Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου αν και έκανε παρά πολύ καλή εμφάνιση κόντρα στην Επισκοπή έφυγε τελικά με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1 εκτός έδρας). Η Κηφισιά κέρδισε εντός έδρας με (2-1) τον ΟΦ Ιεράπετρας, με την ομάδα των Βορείων προαστίων να ολοκληρώνει το παιχνίδι με 10 παίκτες και τους Κρητικούς με εννέα. Η Κηφισιά στα τελευταία πέντε παιχνίδια είναι αήττητη (4-1-0), ενώ στα 3/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της έχει επιβεβαιώσει το g/g. Βλέπω να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.

Οπότε κρατάω το καλοπληρωμένο g/g σε απόδοση 2,20.

Ολυμπιακός Βόλου - Καβάλα Super League 227/03/22 14:45 1 2.55
Καλλιθέα - Κηφισιά Α.Ε. Super League 227/03/22 14:45 g/g 2.20