Ένα combo και ένα g/g από τη Super League 2

Μια καλοπληρωμένη δυάδα ξεχώρισα από τα σημερινά παιχνίδια της Super League 2

Ένα combo και ένα g/g ξεχώρισα από τα σημερινά εξ’ αναβολής παιχνίδια της Super League 2.

Στη Ζάκυνθο η τοπική ομάδα φιλοξένει τον ΟΦ Ιεράπετρας. Οι γηπεδούχοι την Κυριακή έμειναν στο (1-1 εντός έδρας) με την Κηφισιά αν και πήραν το προβάδισμα στο σκορ πολύ νωρίς δέχθηκαν την ισοφάριση από μια στατική φάση. Σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες για να πέτυχουν ένα ακόμη γκολ και να πάρουν το ματς. Έχασαν οριστικά το παιχνίδι με τον Αστέρα Βλαχιώτη στα χαρτιά. Ο ΟΦ Ιεράπετρας γνώρισε εντός έδρας ήττα από την Επισκοπή με (0-1) όπου έκανε ένα κακό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο και είχε πολλά ζητήματα από τον αντίπαλο του. Στο δεύτερο μέρος είχε καλύτερη απόδοση και κόντρα στη ροή του αγώνα δέχθηκε το γκολ. Είχε κάποιες ευκαιρίες για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με μεγαλύτερη αυτή στο 88ο λεπτό όπου είχε δοκάρι. Εκτιμώ πως το παιχνίδι θα έχει γκολ καθώς η Ζάκυνθος δεν έχει περιθώρια για να νέα γκέλα στην έδρα της και ο ΟΦ Ιεράπετρας θα εκμεταλλευτεί τους χώρους που θα του αφήσουν οι γηπεδούχοι.

Θα κρατήσω το combo g/g + over 2,5 σε απόδοση 2,25.

Στο Δημοτικό Στάδιο της Ρόδου η τοπική Ρόδος υποδέχεται την ΑΕΚ Β’ . Τα «ελάφια» παίζουν τα ρέστα τους στο σημερινό παιχνίδι καθώς βρίσκονται στο – 2 από τη θέση παραμονής . Στο εκτός έδρας παιχνίδι της Κυριακής κόντρα στην Καλλιθέα γνώρισαν ακόμη μια ήττα με (0-2). Στο σημερινό παιχνίδι θα επιστρέψει ο βασικός τερματοφύλακας Θεοδωράκης (19 συμμέτοχες) που δεν αγωνίστηκε στο παιχνίδι του «Ελ’ Πάσο» για να προφυλαχτεί, ενώ θα αγωνιστεί στην φυσική του θέση ο μπακ Σουλάι (17/2) που ήταν κάτω από τα γκολπόστ στο Κυριακάτικο παιχνίδι. Η ΑΕΚ Β’ γνώρισε εκτός έδρας ήττα από τα Χανιά με (1-2). Η ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα αν και προηγήθηκε με (1-0)  με πέναλτι του Γιούση στο ξεκίνημα του δεύτερου ημίχρονου, έμεινε με δέκα παίκτες στο 60 λεπτό λόγω αποβολής του Ζίγκα Λάτσι, δεν άντεξε στη πίεση που της ασκήθηκε και δέχτηκε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Το παιχνίδι είναι «τελικός» για την Ρόδο που θέλει τη νίκη για να αυξήσει τις πιθανότητες παραμονής στην κατηγορία. Εκτιμώ πως η ΑΕΚ Β’ θα βρει γκολ σε ακόμη ένα εκτός έδρας παιχνίδι.

Υπό τον φόβο της ισοπαλίας. Κρατάω το g/g σε απόδοση 2,25.

Ζάκυνθος - ΟΦ Ιεράπετρας Super League 216/03/22 15:00 g/g + over 2,5 2.25
Ρόδος - ΑΕΚ Β' Super League 216/03/22 15:00 g/g 2.25