Με δύο φαβορί σε Γαλλία και Γερμανία

Με Σαντχάουζεν και Αζαξιό

Και πάμε αλλιώς για κλείσιμο…

Θα πάμε ξανά σε σημείο από τη Γ’ Γερμανίας. Θα ασχοληθουμε με το ματς της Σαντχάουζεν με τη Λούμπεκ. Η Σάντχαουζεν παρουσιάστηκε καλή μόνο για ένα ημίχρονο, κατέρρευσε στην επανάληψη και γνώρισε βαριά εκτός έδρας ήττα με 4-0 από την Ίνγκολσταντ. Δεν είναι τόσο κακή. Η Λούμπεκ έκανε κακή εμφάνιση και μπορεί να νιώθει τυχερή που το σκορ δεν ξέφυγε στην εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Έσσεν. Σε κακή κατάσταση, με πρόβλημα στο γκολ και ο άσος έχει το προβάδισμα.

Όσο για τη 2η επιλογή είναι ο 1 της Αζαξιό στο εντός με τη Βαλενσιέν. Τα τελευταία αποτελέσματα δεν ήταν για την Αζαξιό αυτά που θα ήθελε. Παραμένει όμως σε τροχιά ανόδου, έστω και από τη θέση των μπαράζ και αυτό την κάνει ανταγωνιστική. Αντίθετα, η ουραγός Βαλενσιέν είναι στη χειρότερη κατάσταση και μέσα σε τρεις ημέρες δύσκολα θα μπορέσει να αλλάξει κάτι.

Σαντχάουζεν - Λούμπεκ Γ' Γερμανίας19/12/23 20:00 1 1.65 1-2
Αζαξιό - Βαλενσιέν Β' Γαλλίας19/12/23 21:45 1 1.95 2-1