Πεντάδα του EURO και του Χ

Πάμε σε σύστημα 3-4-5 με αγώνες από το EURO

Σύστημα 3-4-5 πάμε σήμερα με όλα τα ματς του EURO.

Ξεκινάμε με το παιχνίδι της Ουκρανίας με τη Βόρεια Μακεδονία στις 16:00.

Επέστρεψε η Ουκρανία από το 2-0 της Ολλανδίας κι έφτασε κοντά στο να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας σε ένα ματς που έμοιαζε χαμένο, όμως τελικά ηττήθηκε δεχόμενη το 3-2 στο 85’. Η Βόρεια Μακεδονία ηττήθηκε από την Αυστρία με 3-1 στο παρθενικό της ματς σε Euro, τερματίζοντας παράλληλα το αήττητο σερί 4 αγώνων (3-1-0) που έτρεχε. Θα πάμε με το Χ, όπως και σε όλες τις επιλογές μας.

Συνεχίζουμε με το ματς της Δανίας με το Βέλγιο. Καρδιοχτύπησαν οι φίλοι του ποδοσφαίρου (και όχι μόνο) όταν είδαν τον Έρικσεν να χάνει τις αισθήσεις του, λόγω καρδιακής προσβολής. Η αντίδραση όλων ήταν ενδεδειγμένη, οι γιατροί τον επανέφεραν στη ζωή και διακομίσθηκε στο νοσοκομείο, γλιτώνοντας τον κίνδυνο. Η αναμέτρηση όπως ήταν λογικό διεκόπη και όταν συνεχίστηκε (έπειτα από πρωτοβουλία και των δύο ομάδων σύμφωνα με την ΟΥΕΦΑ) οι Δανοί ήταν σαφέστατα επηρεασμένοι. Δέχτηκαν γκολ στο 60′ και δεν μπόρεσαν να συνέλθουν, με τον Χόιμπιεργκ να χάνει πέναλτι (αμφισβητούμενο) στο 74′. Ισως καταφέρουν να κάνουν ζημιά στο Βέλγιο που δεν εντυπωσίασε παρά το 3-0 τη Ρωσία. Πάμε με το Χ.

Επόμενο ματς της ημέρας αυτό της Ολλανδίας με την Αυστρία. Πήρε αγχωτική νίκη η Ολλανδία με 3-2 στην πρεμιέρα επί της Ουκρανίας, παρότι βρισκόταν μπροστά στο σκορ με δύο τέρματα διαφορά περίπου 20 λεπτά πριν από το φινάλε (με τις καθυστερήσεις). Απτόητος από τις διαμαρτυρίες οπαδών και Τύπου ο Ντε Μπουρ, διατήρησε το 5-3-2. Έκανε ποδαρικό με το… δεξί η Αυστρία, επικρατώντας της Βόρειας Μακεδονίας με 3-1, σημειώνοντας την παρθενική της νίκη σε Euro στον έβδομο αγώνα της (1-2-4 το ρεκόρ της). Και εδώ πάμε με Χ.

Τέλος κλείνουμε με δύο ισοπαλίες από τη Λευκορωσία στα παιχνίδια του Μινσκ με την Ενερτζέτικ Μινσκ και στο ματς της Νέμαν Γκρότνο με τη Σλάβια Μοζίρ.

Ουκρανία - Βόρεια Μακεδονία EURO 202117/06/21 16:00 Χ 3.6 2-1
Μινσκ - Ενεργκέτικ Λευκορωσία17/06/21 18:00 Χ 3.45 2-1
Δανία - Βέλγιο EURO 202117/06/21 19:00 Χ 3.25 1-2
Νέμαν - Σλάβια Μοζίρ Λευκορωσία17/06/21 20:00 Χ 3.7 2-2
Ολλανδία - Αυστρία EURO 202117/06/21 22:00 Χ 3.95 2-0
Απόδοση Δελτίου: 589.93