Τζάμπα και βερεσέ χάθηκε το 2/2 χθες, αλλά συνεχίζουμε δυναμικά. Για σήμερα, έχω επιλογή μιξ από τρία διαφορετικά αθλήματα, ένα σύστημα από… όλα στον τριπλασιασμό.

Ξεκινώ με τένις. Η Σάκκαρη είναι σε τρομερή κατάσταση, αλλά η Σβίατεκ δεν παίζεται.

Η Πολωνή είναι κάτοχος του τουρνουά και Νο 9 στην παγκόσμια κατάταξη.

Παρελθόν μεταξύ τους δεν υπάρχει. Η Σβίατεκ κάνει πράγματα και θαύματα και έχει κατακτήσει ήδη δύο τίτλους, σε Αυστραλία και Ιταλία.

Στην πορεία της μέχρι εδώ, η Σβίατεκ έφτασε μέχρι τα προημιτελικά χωρίς να χάσει σετ.

Δεν μπορεί να απειληθεί από τη Σάκκαρη.

Στο χάντμπολ, η ΑΕΚ ταξίδευσε αυθημερόν στη Δράμα για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα.

Επέστρεψε ο Λέμος, η ΑΕΚ είναι άλλη κλάση για κάθε ελληνική ομάδα.

Συμπληρωματικά, μπαίνει η νίκη της.

Πάλι ΑΕΚ επιλέγω, αλλά αυτήν τη φορά στο μπάσκετ.

Υποδέχεται τον Προμηθέα, στο τέταρτο ματς της σειράς και ενώ την Κυριακή έσπασε την έδρα των Πατρινών.

Ολοι θέλουν να τελειώνουν, σκορ και θέαμα θα έχει απόψε, επιλέγω τη νίκη της Ενωσης.

Κλείνω με το ματς Τζόκοβιτς – Μπερετίνι στο ανδρικό ταμπλό.

Ο Σέρβος τα χρειάστηκε με τον Μουσέτι και επέστρεψε από 0-2, μέχρι να αποσυρθεί ο αντίπαλος του.

Ο Μπερετίνι δείχνει ακμαίος, δεν έχασε δυνάμεις έπειτα από την αποχώρηση του Φέντερερ.

Δεν ξέρω αν μπορεί να νικήσει τον Τζόκοβιτς, αλλά τουλάχιστον ένα σετ μπορεί να το πάρει.

Αυτή είναι η επιλογή μου.

Μαρία Σάκκαρη - Ιγκα Σβίατεκ Rolland Garros09/06/21 13:40 2 1.35 2-0
Δράμα 1986 - ΑΕΚ Handball Premier09/06/21 17:00 2 1.1 29-35
ΑΕΚ - Προμηθέας Basket League09/06/21 20:00 1 1.25 95-72
Νόβακ Τζόκοβιτς - Ματέο Μπερετίνι Rolland Garros09/06/21 21:00 ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΕΤ 1.8 3-1