Τριάδα με... προοπτική!

Αφού εμπιστευτήκαμε την Άρσεναλ χθες, καλά να πάθουμε. Νίκησε 2-0 στην παράταση, αλλά σε ολόκληρο 90λεπτο, δεν μπορούσε να βάλει ένα γκολ στη Νιούκαστλ.

Πάμε σήμερα σε μια ελληνική τριάδα, με προοπτική για δυνατή συνολική απόδοση, εφόσον γίνουν αυτά που δείχνουν ως πιο πιθανά.

Ξεκινάμε το μεσημέρι (15:00), ποντάροντας στη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Βόλου, συνδυαζόμενο με το να μπουν πάνω από ένα γκολ, συνολικά στο ματς. Η ομάδα του Γκαρσία, θα βγάλει αντίδραση μετά την ήττα στο Περιστέρι και επί της ουσίας, άλλη επιλογή εκτός από τη νίκη, δεν έχει. Δεν έχει βέβαια άμυνα εμπιστοσύνης και μπορεί να δεχτεί γκολ. Ο Βόλος παίζει ανοιχτά, χωρίς φόβο και νομίζω ότι δύσκολα θα μείνει το ματς με μόνο ένα τέρμα.

Αμφίρροπη η αναμέτρηση της Ριζούπολης (17:15) ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτιμώ ότι θα κριθεί στο όριο του 1-1, οπότε θα πάω με την επιλογή του να επιτευχθούν συνολικά, δύο με τρία γκολ.

Ο ΠΑΟ έστω και δύσκολα, μαζεύει ποντάκια και δίνει τη μάχη για να μπει στην τετράδα. Δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρει, αφού η πρώτη τετράδα δεν… σπάει, αλλά αν μη τι άλλο, την φετινή Λάρισα, εκτιμώ ότι θα την νικήσει σήμερα (19:30).