Από τριάδα σε δυάδα θα... πετάμε

Πέρασε και μάλιστα με άνεση, η χθεσινή τριάδα, από τα τρία ελληνικά ματς Κυπέλλου...

Την αρχή θα την κάνουμε στις 19:30, όπου θα ζητήσουμε το αμφίσκορο στην αναμέτρηση της Γουλβς με την Σαουθάμπτον για το Κύπελλο Αγγλίας. Η άμυνα της Σαουθάμπτον έχει τα χάλια της τελευταία και δεν νομίζω ότι μπορεί να γλιτώσει το γκολ. Άρα επί της ουσίας, θέλουμε απλά να σκοράρει και η ίδια στο 90λεπτο. Ελπίζουμε ότι δεν θα μείνει με δέκα παίκτες από το… πρώτο λεπτό (!), όπως έκανε κόντρα στην Γιουνάιτεντ.

Αμφίσκορο θέλουμε και στην αναμέτρηση της Αθλέτικ Μπιλμπάο με την Λεβάντε, πάλι για το Κύπελλο. Έχει δείξει η Λεβάντε τα… δόντια της, χάνει γενικώς πολύ δύσκολα και πέρασε με νίκη, μέχρι και από την έδρα της Ρεάλ. Εμείς απλά θέλουμε να πετύχει ένα γκολ, που είναι και ο στόχος της, για εκτός έδρας πρώτο ημιτελικό.

Γουλβς - Σαουθάμπτον Κύπελλο Αγγλίας11/02/21 19:30 G/G 1.87 0-2
Αθλέτικ Μπιλμπάο - Λεβάντε Κύπελλο Ισπανίας11/02/21 22:00 G/G 2 1-1