Ντεμπούτο με...νίκη για τον Κώστα Φρατζέσκο

Πρεμιέρα για τον Κώστα Φρατζέσκο στον Απόλλωνα Λάρισας και περιμένουμε να συνδυάσει ντεμπούτο με νίκη

Καλημέρα σε όλους. Μετά  το χθεσινό Τζακ – Ποτ πάμε σήμερα να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε, ποντάροντας στο ντεμπούτο με νίκη για τον Κώστα Φρατζέσκο.

Στη Λάρισα ο Απόλλων Λάρισας φιλοξενεί τον Καραϊσκάκη Άρτας, η ομάδα της Λάρισας είναι  χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-2-3) και μετά την ήττα (0-3) από την Παναχαϊκή ο Γιάννης Μάγγος απομακρύνθηκε από την τεχνική ηγεσία τη θέση του πήρε ο Κώστας Φρατζέσκος. Οι γηπεδούχοι δεν έχουν άλλα περιθώρια και θέλουν τη νίκη. Ο Καραϊσκάκης Άρτας σε 5 αγώνες έχει (0-3-2) είναι μια νεανική και καλή ομάδα με πολλά αμυντικά κενά. Θα στηρίξουμε την πρώτη νίκη του Απόλλων και του Κώστα Φρατζέσκου.

Στα Περιβόλια τα Χανιά υποδέχονται τα Τρίκαλα, την Τετάρτη οι γηπεδούχοι πήραν το πρώτο τρίποντο στη σεζόν (1-3-1), στο εξ΄αναβόλης παιχνίδι με τη Δόξα Δράμας για την 1η αγωνιστική. Η ψυχολογία της ομάδας του Αλέκου Βοσνιάδη ανέβηκε, θα μπορούσε να πάρει πιο εύκολα τη νίκη καθώς έχασε πολλές ευκαίριες για μεγαλύτερο σκορ.

Τα Τρίκαλα γνώρισαν την πρώτη ήττα την περασμένη αγωνιστική από τον Λεβαδειακό με (1-3), η ομάδα του Αποστόλου Χαραλαμπίδη έχασε το ματς με τους Βοιωτούς στο πρώτο ημίχρονο καθώς δεν έπιασε την απόδοση των προηγουμένων αγώνων βρέθηκαν πίσω στο σκορ με (0-2). Στην επανάληψη μείωσαν νωρίς σε (1-2) πίεσαν το αντίπαλο αλλά ο Λεβαδειακός βρήκε και τριτο γκολ και «κλειδώσε» τη νίκη. Οι Θεσσαλοί εκτός έδρας είναι αήττητοι έχουν πάρει δύο ισοπαλίες σε δύσκολες έδρες στην Πάτρα κόντρα στην Παναχαϊκή (1-1) και στην Νεάπολη κόντρα στον Ιωνικό (1-1).

Τα Χανιά παίζουν δημιουργικό ποδόσφαιρο δημιουργούν πολλές φάσεις, αλλά έχουν κενά στην άμυνα. Τα Τρίκαλα έχουν καλή ανασταλτική λειτουργία  πλην του αγώνα κόντρα στον Λεβαδειακό. Με τα αμυντικά κενά που έχει η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη τα Τρίκαλα σε μια αντεπίθεση θα βρουν το γκολ.