Μια δυάδα με g/g με συνολική απόδοση 10+ plus

Δύο καλοπληρωμένα g/g έβγαλα από την 29η εμβόλιμη αγωνιστική της Super League 2

Με δύο καλοπληρωμένα g/g θα ασχοληθώ από τη σημερινή 29η εμβόλιμη αγωνιστική της Super League 2.

Στην Καλαμάτα η Μαύρη Θύελλα υποδέχεται το Αιγάλεω. Η ομάδα του Γιάννη Μπέλα την περασμένη αγωνιστική γνώρισε εκτός έδρας ήττα με (0-1) από την Καλλιθέα, σε μια αναμέτρηση όπου είχε για καλύτερο παίκτη της τον γκολκίπερ Λαδά που αγωνίστηκε αντί του βασικού κίπερ Ταϊρη με την Μαύρη Θύελλα να μην πραγματοποιεί καλή εμφάνιση. Το Αιγάλεω έμεινε ισόπαλο (1-1 εντός έδρας) κόντρα στην ΑΕΚ Β΄ σε ένα παιχνίδι που ήταν ανώτερο από την δεύτερη ομάδα της Ένωσης δέχθηκε ένα γκολ με την έναρξη του δεύτερου ημίχρονου κόντρα στη ροή του αγώνα κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο 87ο λεπτό και να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Εκτιμώ πως η Καλαμάτα θα δεχθεί ένα γκολ με τα αμυντικά κενά που έχει και για να πάρει τη νίκη θα χρειαστεί να πέτυχει ένα παραπάνω.

Οπερ κρατάω το καλοπληρωμένο g/g σε απόδοση 3,65.

Στην Νέα Ευκαρπία ο Απόλλων Πόντου φιλοξένει την πρωτοπόρο Βέροια. Η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη πήρε σπουδαίο διπλό (0-3) μέσα στο Καυτατζόγλειο από τον Ηρακλή και ουσιαστικά εξασφάλισε την παραμονή της στην κατηγορία καθώς το όριο παραμονής θα φτάσει περίπου στους 35 βαθμούς. Η Βέροια την προηγούμενη αγωνιστική είχε ρεπό, με την ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη να παίρνει ανάσες από τη συνεχόμενα παιχνίδια. Απομένει να τσεκάρει το εισιτήριο και μαθηματικά ώστε να κλειδώσει την 1η θέση. Στην τελευταία αναμέτρηση που έδωσε την περασμένη Τετάρτη κέρδισε εντός έδρας με (3-1) τον Ηρακλή σε ένα παιχνίδι που το καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο σημειώνοντας τρία γκολ και να ρίχνει ρυθμό στην επανάληψη. Εκτιμώ πως η Βέροια θα πάρει τη νίκη κόντρα στο Απόλλωνα που στα τελευταία επτά παιχνίδια είναι αήττητος. Βλέπω ο Απόλλων να βρίσκει ένα γκολ κόντρα στην πρωτοπόρο Βασίλισσα του Βορρά.

Κρατάω και σε αυτή την αναμέτρηση το καλοπληρωμένο g/g σε απόδοση 2,77.