Κερδίζουν Καραϊσκάκης Άρτας και Αιγάλεω

Δύο καλοπληρωμένες επιλογές έβγαλα από τα σημερινά παιχνίδια της Super League 2

Μια καλοπληρωμένη δυάδα έβγαλα από την 9η αγωνιστική της Super League 2.

Καραϊσκάκης Άρτας – Διαγόρας Ρόδου: Η ομάδα της Άρτας δέχτηκε γκολ «μαχαίρια» στο 90ο λεπτό από τον Αστέρα Βλαχιώτη (1-1) στην εκτός έδρας αναμέτρηση για την εμβόλιμη αγωνιστική της Super League 2 και έχασε την ευκαιρία να πάρει μια σημαντική νίκη, στα τρία τελευταία παιχνίδια είναι αήττητο σερί (1-2-0). Ο Διαγόρας βρίσκεται σε κακή αγωνιστική κατάσταση και τρέχει αρνητικό σερί αποτελεσμάτων στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια (0-1-3). Ο «Γηραιός» παρουσιάζει πολλές αμυντικές αδυναμίες και έχει αρκετά ζητήματα στο δημιουργικό κομμάτι. Ο Καραϊσκάκης είναι σε καλύτερη αγωνιστική κατάσταση και θα εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα.

Θα κρατήσω τον άσο του Καραϊσκάκη Άρτας σε απόδοση 2,35.

Επισκοπή – Αιγάλεω: Η εκτός έδρας αναμέτρηση της Επισκοπής για την εμβόλιμη αγωνιστική με την Καλλιθέα αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων covid -19 στην ομάδα της Αθήνας. Στην προηγούμενο παιχνίδι της η ομάδα του Γιάσμνκο Βέλιτς είχε γνωρίσει εντός έδρας ήττα στο ντέρμπι της Κρήτης από τον ΟΦ Ιεράπετρας με (0-1). Σε 7 αγώνες η ομάδα του Ρεθύμνου έχει απολογισμό (1-1-5), με το εντός έδρας ρεκόρ τους να είναι (0-1-3). Το Αιγάλεω μετά την ήττα στο ντέρμπι για την 7 η αγωνιστικής με ένα γκολ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Λεβαδειακό με (0-1 εκτός έδρας), επέστρεψε στις νίκες στην εμβόλιμη αγωνιστική της Τετάρτης κόντρα στη Ρόδο με (3-1 εντός έδρας). Το Σίτυ σε 7 αγώνες έχει απολογισμό (4-1-2), ενώ εκτός έδρας σε 3 αγώνες έχει απολογισμό (1-0-2) και τις δύο ήττες τις έχει γνωρίσει στα παιχνίδια με την Καλλιθέα και τον Λεβαδειακό. Οι γηπεδούχοι δύσκολα θα παραμείνουν στη κατηγορία καθώς είναι μια αδύναμη ομάδα κάτι που μας δείχνει και η βαθμολογική τους συγκομιδή μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα με την μοναδική τους νίκης να την έχουν πέτυχει κόντρα στους ερασιτέχνες της Ζακύνθου. Το Αιγάλεω είναι από τις καλύτερες ομάδες του Νότιου ομίλου της Super League 2 και θα διεκδικήσει την 1η θέση μαζί με τον Λεβαδειακό και τη Ρόδο. Η ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη είναι το μεγάλο φαβορί της αναμέτρησης.

Οπότε θα κρατήσω το διπλό του Σίτυ σε απόδοση 2,15.