Ασος καρφωτός από τη Κύπρο

Πάμε σε μια επιλογή από τη Κύπρο

Η Δόξα Κατωκοπιάς υποδέχεται σήμερα τον Εθνικό Αχνας στη Κύπρο.

Από τον «παράδεισο» στην «κόλαση» η Δόξα στο τελευταίο της ματς. Πραγματοποιώντας μία εξαιρετική εμφάνιση για 90′ λεπτά, έδειχνε ικανή να φύγει με «διπλό» από το «ΓΣΠ» κόντρα στην Ομόνοια. Αξίζει να αναφέρουμε πως η προσφυγική ομάδα είχε έντονα παράπονα από τη διαιτησία (δικαιολογημένα), καθώς στο λάθος του τερματοφύλακα της, υπήρξε φάουλ από τον αντίπαλο επιθετικό, όμως ο VAR δεν υπέδειξε την παράβαση. Γενικότερα όμως, η Δόξα έχει αποδείξει ότι μπορεί να κερδίσει τον οποιονδήποτε, οπουδήποτε τη φετινή περίοδο.

Παραλίγο να κάνει την έκπληξη στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» κόντρα στην Ανόρθωση ο Εθνικός, που ηττήθηκε όμως με 2-1. Μπορεί να μην μπήκε καλά στο παιχνίδι και να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 10′, όμως ισορρόπησε στην πορεία. Βρήκε άλλες δύο τελικές στον έξτρα χρόνο, όμως δεν κατάφερε να πετύχει ένα ακόμη γκολ που θα του έδινε και βαθμολογικό όφελος.