Πρώτη δυάδα από Conference League

Πάμε στην πρώτη σημερινή μας δυάδα από τα ματς του Conference League.

Ξεκινάμε τη δυάδα μας με το ματς της Κουόπιο με την Αστάνα.

Πήρε την πρόκριση έπειτα από δύο θεαματικές αναμετρήσεις με την Βόρσκλα η Κουόπιο στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ. Αμφότεροι οι αγώνες ολοκληρώθηκαν με σκορ 2-2 και στην ρεβάνς στην Ουκρανία σημείωσε και τρίτο γκολ στο 111΄με σκόρερ τον Ράντζελ στην παράταση, χρονικό σημείο στο οποίο αγωνιζόταν με αριθμητικό πλεονέκτημα. Είχε βρεθεί δύο φορές πίσω στο σκορ αλλά ισοφάρισε ισάριθμες. Χάρη σε γκολ του Μπίτρι στο τελευταίο λεπτό της παράτασης πήρε την πρόκριση επί του Άρη στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ. Η ομάδα του Τιχόνοβ ηττήθηκε 2-0 στην κανονική διάρκεια του αγώνα στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, σκορ με το οποίο είχε επικρατήσει στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι. Θα πάμε με το Χ.

Στο άλλο ματς έχουμε Τομπόλ και Ζίλινα. Η πρώτη πήρε μεγάλη πρόκριση επί της Χάιντουκ στον β’ προκριματικό γύρο. Στο πρώτο ματς ηττήθηκε με 2-0 στο Σπλιτ παίζοντας πολύ παθητικά. Με 2-1-1 «τρέχει» στη διοργάνωση η Ζίλινα. Στην πρώτη φάση απέκλεισε τη Ντίλα (5-1 εντός, 1-2 εκτός) και στον β’ προκριματικό άφησε εκτός τον Απόλλωνα Λεμεσού. Εδώ θα επιλέξουμε τον άσο.