Δυάδα από EURO με γκολ

Ολοκληρώνουμε τις σημερινές μας επιλογές με μια δυάδα από το EURO

Τελευταίο δελτίο για σήμερα με δύο παιχνίδια ακόμα από το EURO.

Πρώτο ματς αυτό της Σλοβακίας με την Ισπανία. Η Σλοβακία ήταν καλή κόντρα στη Σουηδία, αλλά έχασε το ματς στις λεπτομέρειες, με 1-0. Κυκλοφόρησε εξαιρετικά την μπάλα στο πρώτο ημίχρονο, ουσιαστικά έπαιζε μονότερμα τους Σκανδιναβούς, όμως όταν έφτανε στην αντίπαλη περιοχή δεν απειλούσε. Με τον ίδιο τρόπο έχασε βαθμούς και στη 2η αγωνιστική η Ισπανία, παραχωρώντας 1-1 στην Πολωνία. Είχε την κατοχή μπάλας, αλλά ήταν φλύαρη και άστοχη στην τελική προσπάθεια. Το θετικό είναι πως με νίκη η Ισπανία προκρίνεται απευθείας. Θα πάμε με το 2-3 ΓΚΟΛ.

Με την ίδια επιλογή θα πάμε και στο άλλο ματς, αυτό της Γερμανίας με την Ουγγαρία.

Ήταν με την πλάτη στον τοίχο πριν από την έναρξη του αγώνα με την Πορτογαλία η Γερμανία, η εξέλιξη στο πρώτο τέταρτο ήταν εφιαλτική, καθώς ακυρώθηκε γκολάρα του Γκόσενς στο 5’, έχασε άλλες δύο ευκαιρίες πριν δεχθεί γκολ στο 15’, όμως η αντίδρασή της ήταν υποδειγματική και έφτασε σε θρίαμβο με 4-2. Προκρίνεται σίγουρα με 1 βαθμό, με νίκη και γκέλα της Γαλλίας βγαίνει 1η, με «Χ» 2η αν δεν κερδίσει η Πορτογαλία, ενώ αν ηττηθεί βγαίνει 3η με ήττα της Πορτογαλίας (κι ελπίζει για πρόκριση), αλλιώς 4η και αποκλείεται.

Περιορισμένων δυνατοτήτων ομάδα η Ουγγαρία, μακριά από το γήπεδό της, δεν θα είναι ίδια η άμυνά της. Θα πάμε με τα 2-3 ΓΚΟΛ, όπως και να έχει.