«Ζευγάρι» από Τουρκία

Πάμε σε μια δυάδα από την Τουρκία

Ξεκινάμε με το παιχνίδι της Μπασασεχίρ με την Ανκαρακουτσού στην έδρα της πρώτης.

Στο καλύτερο σημείο ήρθε η νίκη για την Μπασακσεχίρ, η οποία κατάφερε να περάσει από το Ερζουρούμ (κάτω από ισχυρή βροχόπτωση το ματς), κερδίζοντας 2-1 (με ανατροπή). Με ήττα συνέχισε τις υποχρεώσεις της η Ανκαραγκουτσού, καθώς έχασε 1-0 εντός από την Γκαζισεχίρ, σε ματς που δεν είχε φρεσκάδα, ενώ έλειψαν και οι εμπνεύσεις βασικών παικτών. Για αυτό πάμε για τον άσο.

Στη συνέχεια έχουμε το ματς της Φενέρ με την Ερζουρούμσπορ.

Η πρώτη θα πρέπει να αισθάνεται τυχερή που δεν ηττήθηκε στην έδρα της Αλάνιασπορ, σε ματς που δεν της πήγε τίποτα σωστά, ενώ είχε φουλ την τύχη με το μέρος της (0-0 τελικό).

Δεν έφτασε στο καρέ των επιτυχιών η Ερζουρούμσπορ, η οποία ηττήθηκε 2-1 από την Μπασακσεχίρ, σε ματς που τα είχε όλα. Γκολ – φάουλ στο 5ο λεπτό, υπέρ της αποβολή στο 18′, ευκαιρία για το 2-0 έως το 45′. Στην επανάληψη και υπό δυνατή βροχή, δέχθηκε γκολ με πέναλτι στο 58′ και το… χαρακίρι στο 84′.

Θα επιλέξουμε τα 2-3 ΓΚΟΛ.

Μπασάκσεχιρ - Ανκαραγκουτσού Α' Τουρκίας03/05/21 16:00 1 1.75 2-1
Φενέρμπαχτσε - Ερζουρούμσπορ Α' Τουρκίας03/05/21 20:30 2-3 ΓΚΟΛ 2.05 3-1