Πίστη σε Αγιαξ και γκολ στη Τσεχία

Κλείνουμε με μια δύαδα

Πάμε και σε μια δυάδα με παιχνίδια μόνο από το Europa League.

Πρώτος αγώνας αυτός της Ρόμα με τον Αγιαξ. Η Ρόμα ήταν το αουτσάιντερ στο εκτός έδρας ματς με τον Άγιαξ, αποδείχθηκε βάσει της εικόνας. Πολλά προβλήματα στην άμυνα, από την οποία προσπαθούσε να «χτίσει» τις επιθέσεις της. Το χαμένο πέναλτι του Τάντιτς στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα», αλλά και η λάθος αντίδραση του Σχέρπεν στο φάουλ που εκτέλεσε ο Πελεγκρίνι τέσσερα λεπτά αργότερα είναι δύο άτυχες στιγμές που έχουν φέρει σε μειονεκτική θέση την ομάδα του Τεν Χαχ. Για αυτό θα την επιλέξουμε για το διπλό σήμερα στη Ρώμη.

Το άλλο παιχνίδι είναι αυτό της Σλάβια Πράγας με την Αρσεναλ. Η Σλάβια έκανε πάλι το θαύμα της και για 3η σερί φορά φέτος έφυγε αλώβητη από το Νησί, μετά το πολύτιμο 1-1 στην έδρα της Άρσεναλ. Με αυτό το «Χ», φυσικά μπορεί να ονειρεύεται την πρόκριση στα ημιτελικά, αλλά παραμένει το αουτσάιντερ του ζευγαριού. Η Άρσεναλ έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει έστω μία οριακή νίκη που θα της έδινε το αβαντάζ πρόκρισης. Απρόβλεπτες ομάδες, πάμε για 2-3 ΓΚΟΛ.

Ρόμα - Αγιαξ Europa League15/04/21 22:00 2 2.31 1-1
Σλάβια Πράγας - Αρσεναλ Europa League15/04/21 22:00 2-3 ΓΚΟΛ 2.05 0-4