Σύστημα με βάση τη Τουρκία

Πάμε σε ένα σύστημα 3-4-5

Ξεκινάμε το σύστημά με το παιχνίδι της Ρίζεσπορ με την Αλτάι.

Κάκιστη πορεία διαγράφει στο ξεκίνημα της η Ρίζεσπορ. Δεν είναι μόνο το ότι δεν έχει νίκη μετά από 5 αγωνιστικές (0-1-4), αλλά και το ποδόσφαιρο που παίζει. Παίζει ουσιαστικά το… κεφάλι του κόντρα στην Αλτάι. Ήδη έχει αρχίσει η… παρέλαση ονομάτων για πιθανή διαδοχή του. Την Κυριακή δοκιμάζεται στην έδρα της Μπασακσεχίρ. Η Σμύρνη είναι «ασπρόμαυρη»! Νίκη από το… πουθενά για την Αλτάι κόντρα στην Γκεζτέπε (2-1 τελικό), φτάνοντας σε σπουδαία ανατροπή. Πάμε στο διπλό.

Συνεχίζουμε με το παιχνίδι της Φατίχ με την Αντάλιασπορ. Τρελαίνει κόσμο η Καραγκιουμρούκ στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος, καθώς πορεύεται με απολογισμό 3-1-1. Σπουδαία εκτός έδρας νίκη την περασμένη Παρασκευή στη Μαλάτεια (χορταστικό 4-3), αν και στο 40′ ήταν ήδη πίσω στο σκορ με 3-2. Κατάφερε να χάσει δικό της παιχνίδι κόντρα στην Μπεσίκτας το περασμένο Σάββατο, με το υπέρ της 2-0 από το 1ο ημίχρονο, να μετατρέπεται σε ήττα 3-2 στην επανάληψη.  Εδώ πάμε στον άσο.

Συνεχίζουμε με Τουρκία και το Ματλάτιασπορ-Σίβασπορ. «Έβαλε τα χέρια της και έβγαλε τα μάτια της». Θεωρητικά δικό της παιχνίδι κόντρα στην Καραγκιουμρούκ (κέρδιζε 3-1 στο 40′), ωστόσο δεν πήρε ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας (ήττα 4-3). Χωρίς νίκη πορεύεται στο πρωτάθλημα η Σίβασπορ, η οποία δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε την Γκαζισεχίρ, χάνοντας ουσιαστικά το τρίποντο στην τελευταία φάση του αγώνα (1-1 στο 92′). Θα επιλέξουμε το Χ.

Κλείνουμε με το διπλό στο παιχνίδι της Χετάφε με την Ατλέτικο Μαδρίτης και την ισοπαλία στο ματς της Γκινκάμπ με τη Σοσό.

Ρίζεσπορ - Αλτάι Α' Τουρκίας21/09/21 17:00 2 2.15 1-2
Φατίχ Καραγκουμρούκ - Αντάλιασπορ Α' Τουρκίας21/09/21 17:00 1 1.93 0-0
Μαλάτιασπορ - Σίβασπορ Α' Τουρκίας21/09/21 20:00 Χ 3.35 0-1
Χετάφε - Ατλέτικο Μαδρίτης Primera Division21/09/21 20:30 2 1.75 1-2
Γκινγκάμπ - Σοσό Α' Γαλλίας21/09/21 21:00 Χ 3.1 1-2
Απόδοση Δελτίου: 75.41