Τους αρέσει το Χ και θα το φέρουν

Πάμε σε μια επιλογή από τον αγώνα της Σουηδίας με τον Πολωνία σήμερα από το EURO

Συνεχίζουμε τις επιλογές από το EURO με τον αγώνα της Σουηδίας με την Πολωνία.

Πήρε νίκη… χρυσάφι με 1-0 επί της Σλοβακίας η Σουηδία, βάσει της καλής εμφάνισης που έκανε στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο, είχε πολύ παθητικό ρόλο, ουσιαστικά η Σλοβακία την είχε κλείσει στα καρέ της, χωρίς όμως να χάνει σημαντικές ευκαιρίες.

Αν υπάρξει νικητής σε αυτό το ματς το πιθανότερο είναι η Σουηδία να τερματίσει 2η. Αν ηττηθεί: α) τερματίζει 3η αν υπάρξει νικητής στο Σλοβακία – Ισπανία και β) αν το Σλοβακία – Ισπανία λήξει ισόπαλο τότε στην 3πλή ισοβαθμία που θα προκύψει μπορεί να βγει από 1η έως 3η.

Η Σουηδία έκανε παλικαρίσια εμφάνιση κόντρα στην Ισπανία, απέσπασε 1-1 και διατήρησε ελπίδες πρόκρισης. Κυνηγούσε στο σκορ από το 25′, ισοφάρισε στο 54′ με τον Λεβαντόβσκι να σκοράρει για πρώτη φορά στο Euro 2020 και στάθηκε τυχερή 4 λεπτά αργότερα όταν ο Μορένο έχασε πέναλτι (δοκάρι). Στη συνέχεια… ταμπουρώθηκε και κράτησε το υπέρ της αποτέλεσμα.

Θα πάμε με το Χ που βολεύει και τις δύο.