Τριάδα με σύστημα και EURO

Πάμε σε ένα σύστημα 2-3 για το EURO 2021

Από τη σημερινή τριάδα με σύστημα 2-3 πάμε σε επιλογές από το EURO 2021.

Ξεκινάμε με το παιχνίδι της Βόρειας Μακεδονίας κόντρα στην Ολλανδία. Έχασε ένα ημίχρονο κόντρα στην Ουκρανία η πρώτη, δεν αρκούσε η πολύ καλή της εμφάνιση στο 2ο για να αποφύγει την ήττα 2-1. Δεν έχει ελπίδες πρόκρισης, όμως θα ψάξει τον πρώτο της βαθμό στο παρθενικό Euro που συμμετέχει. Η Ολλανδία επικράτησε εύκολα με 2-0 της Αυστρίας, διπλασίασε τις νίκες της και εξασφάλισε όχι μόνο την πρόκριση, αλλά και την 1η θέση του ομίλου. Εκπληκτικό τουρνουά από τον δεξιό μπακ, σε δύο αγώνες μετράει 2 γκολ, 2 ασίστ και ένα κερδισμένο πέναλτι, είναι αναμφίβολα ο MVP της μέχρι στιγμής. Αμυντικά απειλήθηκε μόνο από στατικές φάσεις, η επιστροφή του Ντε Λιχτ της έδωσε περισσότερη σιγουριά. Μετά το «2 στα 2» έπεσαν οι αντιδράσεις για τον κόουτς Ντε Μπουρ. Πάμε με το 2 & OVER 2,5.

Συνεχίζουμε με το παιχνίδι της Ουκρανίας με την Αυστρία. Έκανε τα εύκολα… δύσκολα η Ουκρανία κόντρα στη Β. Μακεδονία, όμως η δουλειά έγινε, επικράτησε με 2-1 και της αρκεί να μην ηττηθεί σήμερα για να προκριθεί ως 2η (θα αντιμετωπίσει την Ιταλία). Γνώρισε «σβηστή» ήττα από την Ολλανδία με 2-0 η Αυστρία, δείχνοντας πως είναι ένα επίπεδο κάτω σαν ομάδα. Παρατάχθηκε ξανά με το ίδιο σχέδιο (τριάδα στην άμυνα) και τον Αλάμπα σαν κεντρικό στόπερ, όμως αυτή τη φορά δεν απέδωσε το ίδιο. Θα πάμε με το Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ/2 ΤΕΛΙΚΟ.

Τελευταίο παιχνίδι είναι αυτό της Ρωσίας με τη Δανία. Βελτιώθηκε σημαντικά κι επικράτησε 1-0 της Φινλανδίας η Ρωσία. Γλίτωσε στο πρώτο ημίχρονο, όταν γκολ των αντιπάλων ακυρώθηκε οριακά μέσω του VAR. Θετικό το ότι οι αλλαγές που έκανε ο Τσερτσέσοφ βελτίωσαν την ομάδα σε σχέση με την απογοητευτική πρεμιέρα, τόσο ανασταλτικά, όσο -κυρίως- επιθετικά. Το πιο πιθανό είναι να τις διατηρήσει απόψε. Άξιζε τουλάχιστον την ισοπαλία με το Βέλγιο, όμως πλήρωσε την αστοχία της, ηττήθηκε με 2-1 και παρέμεινε χωρίς βαθμό στον όμιλο. Βέβαια, ακόμα έχει αρκετές πιθανότητες να τερματίσει 2η και να πάρει την απευθείας πρόκριση η Δανία. Θα πάμε με το  Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ/2 ΤΕΛΙΚΟ.