Σύστημα με ρεσιτάλ στο EURO

Πάμε σε σύστημα 3-4-5 με ματς από EURO και Σκανδιναβία

Ξεκινάμε τις επιλογές μας από το ματς της Ουγγαρίας με την Γαλλία στο EURO.

Το πάλεψε η πρώτη κόντρα στην Πορτογαλία κι έφτασε πολύ κοντά στον βαθμό της ισοπαλίας, όμως κατέρρευσε μετά το πρώτο γκολ που δέχθηκε στο 84’ και ηττήθηκε με το «βαρύ» 3-0. Η καλοστημένη άμυνά της εκνεύρισε και εγκλώβισε την Πρωταθλήτρια Ευρώπης. Δεν έβγαλε μάτια η Γαλλία κόντρα στη Γερμανία, όμως η δουλειά έγινε, επικράτησε 1-0 κι έκανε το πρώτο βήμα για πρόκριση στην επόμενη φάση. Από νωρίς έδωσε την μπάλα στον αντίπαλο και «χτύπαγε» στις αντεπιθέσεις, σε μία από αυτές ο Πογκμπά έβγαλε «μαγική» μπαλιά στον Ερναντές, ο οποίος με δυνατή σέντρα υποχρέωσε τον Χούμελς να βάλει αυτογκόλ στην προσπάθειά του να απομακρύνει. Θα πάμε στην ψαγμένη επιλογή Χ Ημίχρονο/ 2 Τελικό & Over 2,5.

Συνεχίζουμε με το ματς της Νόρμπι με την Βάρναμο από τη Β’ Σουηδία. Στο τελευταίο της χρονικά παιχνίδι η ομάδα του Μακ Λιντ, αντιμετώπισε εκτός έδρας την Έστερ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη δίχως τέρματα. Η τελευταία φορά που είχε ηττηθεί η Βάρναμο ήταν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, καθώς από τότε είχε ένα αήττητο σερί επτά αγώνων. Δυστυχώς για αυτήν, στο τελευταίο της παιχνίδι το αήττητο αυτό σερί έλαβε τέλος με την εντός έδρας ήττα από την Τρέλεμποργκ με 0-1. Θα πάμε με το Χ.

Με την ίδια επιλογή θα πάμε και στο ματς στη Φινλανδία ανάμεσα σε Κουόπιο και Χόνκα. Αρχίζει και ανεβάζει στροφές η ομάδα του Σίμο Βαλάκαρι, κάτι που απέδειξε και στην εντός έδρας νίκη επί της Ίντερ Τούρκου με 1-0. Δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στη νίκη επί της Ούλου η Χόνκα, αφού στο αμέσως επόμενο παιχνίδι γνώρισε την ήττα στην έδρα της Χέλσινγκφορς με 1-0.

Ολοκληρώνουμε με δύο ακόμα ψαγμένες επιλογές από το EURO. Ξεκινάμε με το παιχνίδι της Πορτογαλίας με τη Γερμανία. «Δέκα λεπτά σαν πρωταθλητές» ήταν ο τίτλος μεγάλης πορτογαλικής εφημερίδας που αφορούσε τη νικηφόρα πρεμιέρα με 3-0 επί της Ουγγαρίας και ήταν 100% εύστοχος. Στην ήττα με 1-0 της πρεμιέρας από τη Γαλλία η Γερμανία φανέρωσε τα δύο μεγάλα της προβλήματα. Αφενός το ότι δέχεται γκολ με οποιοδήποτε τρόπο και αφετέρου το ότι η ίδια ματώνει για να σκοράρει και κόντρα σε άμυνες όπως της Παγκόσμιας Πρωταθλήτριας αυτό κοστίζει. Πάμε με το Χ Ημίχρονο / 2 Τελικό.

Κλείνουμε με το παιχνίδι της Ισπανίας με την Πολωνία. Παρότι είχε το εξωφρενικό… 85% κατοχής μπάλας κόντρα στη Σουηδία η Ισπανία, δεν μπόρεσε να σκοράρει και παραχώρησε 0-0. Έχασε ανεπανάληπτες ευκαιρίες με Μοράτα (α’ μέρος) και Μορένο (στις καθυστερήσεις). Τα έκανε… μαντάρα η Πολωνία στην πρεμιέρα, χάνοντας με 2-1 από τη Σλοβακία, το αουτσάιντερ του ομίλου. Πάμε με Χ Ημίχρονο/ 1 Τελικό & Over 2,5,

Ουγγαρία - Γαλλία EURO 202119/06/21 16:00 Χ Ημίχρονο/ 2 Τελικό & Over 2,5 8.25 1-1
Νόρμπι - Βάρναμο Β' Σουηδίας19/06/21 16:00 Χ 3.2 2-0
Κουόπιο - Χόνκα Α' Φινλανδίας19/06/21 17:00 Χ 3.9 2-1
Πορτογαλία - Γερμανία EURO 202119/06/21 19:00 Χ Ημίχρονο / 2 Τελικό 5.2 2-4
Ισπανία - Πολωνία EURO 202119/06/21 22:00 Χ Ημίχρονο/ 1 Τελικό & Over 2,5 7.9 1-1
Απόδοση Δελτίου: 4,229.60