Χ στο ιταλικό ντέρμπι

Με την ισοπαλία στα Γιάννινα

Πάμε με το Χ ημιχρόνου στο ματς του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναθηναϊκό απόψε

Ο ΠΑΣ Γιάνιννα υποδέχεται τον Παναθηναϊκό για την δεύτερη αγωνιστική της Super League.

Ο ΠΑΣ θριάμβευσε με 1-0 επί του ΠΑΟΚ και έκανε το… μπαμ της πρεμιέρας. Αναπάντεχη νίκη, έκανε το μοναδικό διπλό της πρεμιέρας. Διαψεύστηκαν οι «Κασσάνδρες» που ήθελαν το κλίμα στο εσωτερικό τεταμένο και τους παίχτες χωρισμένους σε… στρατόπεδα, μένει να αποδειχθεί και στη συνέχεια.

Έχει «χτίσει» παράδοση με τον Παναθηναϊκό, πέρυσι τον κέρδισε στις 3 από τις 4 φορές που συναντήθηκαν σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο, ενώ ως γηπεδούχος «μετράει» 5 σερί νίκες.

Σκόρπισε χαμόγελα το 4-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης, έστω και αν το σκορ είναι υπερβολικό. Απειλήθηκε στο ξεκίνημα (22’, 25’), όμως το υπόλοιπο του 1ου ημιχρόνου του άνηκε.«Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες», ήταν η σωστή ανάγνωση του κόουτς Γιοβάνοβιτς. Κρατάει την τρομερή εμφάνιση του νεοφερμένου εξτρέμ Βιτάλ και τα γκολ του Καρλίτος. Ακολουθεί ντέρμπι με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη